Main menu:

Wydarzenia

Walne Zgromadzenie PS AES

W trakcie konferencji odbędzie się Walne Zgromadzenie Polskiej Sekcji AES. Szczegóły na temat zebrania można znaleźć na stronie http://aes.org.pl


4. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Elektroakustycznej MUSICA ELECTRONICA NOVA Wrocław, 13–21.05.2011

PROGRAM FESTIWALU (fragment)

17-21.05

7:30–21:30
Politechnika Wrocławska Budynek C-13 (Serowiec),
ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 23/25
Non stop słuchanie
Instalacja IterEter (ithernal/aethernal) – instalacja interaktywna

Marek Chołoniewski – koncepcja, przygotowanie, koordynacja
Peter Sych – ISA Harp
Jan Chołoniewski – programowanie Flash
Marcin Pączkowski – programowanie Max/MSP

Polskie Stowarzyszenie Muzyki Elektroakustycznej – PseME
Studio Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej w Krakowie – SME

18.05

ŚR 19:00

Aula Politechniki Wrocławskiej, Wybrzeże Wyspiańskiego 27
Leotronic
Ernst Kovacic – dyrygent, skrzypce solo
Wrocławska Orkiestra Kameralna Leopoldinum

Program:
Ryszard Osada (1972) Trance-formation II na orkiestrę smyczkową i elektronikę (2011) **
Wolfang Suppan (1966) Lakunen na 22 instrumenty smyczkowe i elektronikę (2011) **
Pierre Boulez (1925) Anthémes II na skrzypce solo i elektronikę (1997)
Fausto Romitelli (1963–2004) The Nameless City na orkiestrę smyczkową (1997)

Milton Babbitt (1916–2011) Correspondences na orkiestrę smyczkową i taśmę (1967)

19.05

CZW 19:00

Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7
Więcej niż trzy kolory
Jean Deroyer – dyrygent

Ensemble Court-circuit:
Jérémie Fevre – flet
Irina Dopont – obój
Pierre Dutrieu – klarnet
Nicolas Miribel – skrzypce
Alexis Descharmes – wiolonczela
Jean-Marie Cottet – fortepian
Eve Payeur – perkusja

Program:
Benjamin de la Fuente (1969) Pris de court na obój, klarnet, skrzypce, wiolonczelę, fortepian, perkusję i elektronikę (1998)
Pierre Jodlowski (1971) In & Out na skrzypce, wiolonczelę, elektronikę i dvd (2004)
Wojciech Blecharz (1981) -onym na flet, klarnet, skrzypce, wiolonczelę, perkusję i elektronikę (2011) **

przerwa

Shintaro Imai (1974) La lutte bleue na wiolonczelę i elektronikę (2000)
Tristan Murail (1947) Winter Fragments na flet, klarnet, skrzypce, wiolonczelę, fortepian i elektronikę (2000)

19.05

CZW 21:30

KLUB PUZZLE, Przejście Garncarskie 2
Z nawigatorem w poszukiwaniu dźwięków
Marek Chołoniewski – GPS Trans 12
Marek Chołoniewski – idea i koordynacja
Marcin Wierzbicki – programowanie
Paulina Owczarek – saksofony
Tomek Chołoniewski – perkusja
Michał Dymny – gitara
Rafał Mazur – gitara basowa

20.05

PT 16:00

Akademia Sztuk Pięknych, pl. Polski 3/4
Granie obrazami
Sliders_lab – pokaz otwarty

20.05

PT 19:00

Sala Filharmonii Wrocławskiej
im. Witolda Lutosławskiego, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 19
Smak dźwięku
Jacek Kaspszyk – dyrygent
Stanisław Krupowicz – komputer
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Wrocławskiej

IRCAM:
Benoit Meudic – projektant muzyki komputerowej IRCAM

Obsługa techniczna:
Clément Marie – reżyseria dźwięku
Martin Antiphon – akustyk

Program:
Bruno Mantovani (1974) Le Livre des illusions (hommage a Ferran Adria)(2008)
Stanisław Krupowicz (1952) Koncert komputerowy (2011) **

przerwa

György Ligeti (1923–2006) Lontano (1967)
A. Dobrowolski Muzyka na smyczki, dwie grupy dęte i dwa głośniki

21.05

SO 18:00

Browar Mieszczański,
ul. Hubska 44-48
KONCERTY FINAŁOWE

Elektronika lekko
Michel Supéra – saksofon

Program:
Pierre Charvet (1968) Novasto na saksofon i elektronikę **

NODION / Digit All Love

NODION:
Paweł Hendrich – komputer
Elżbieta Woleńska – flet, komputer
Michał Siciński – klarnet, komputer

Digit All Love:
Natalia Grosiak – wokal
Maciek Zakrzewski – sample, elektronika
Radek Bednarz – bass, modulacje
Michał Muszyński – perkusja, loops
Wojciech Orszewski – gitara, efx
Olga Kwiatek – skrzypce
Rafał Zalech – altówka
Olga Kończak – wiolonczela

Więcej szczegółów
www.musicaelectronicanova.pl